Umývadlá a správny výber

Umývadlo je nevyhnutným vybavením každej kúpeľne. Či už ide o hlavnú rodinnú kúpeľňu alebo o samostatnú toaletu, umývadlo je dôležitou súčasťou. Každá kúpeľňa má svoje špecifické vlastnosti a každý majiteľ svoje túžby a predstavy. Prvým krokom,na ktorý by sme nemali zabudnúť pri výbere umývadla je rozmer. Umývadlo by malo priestor v kúpeľni ideálne využiť. Nájsť umývadlo, v tom správnom rozmere do vašej kúpeľne, dnes nie je problém.

Naša ponuka?

V našej ponuke umývadiel nájdete malé praktické umývadlá, umývadlá do rohu do toalety alebo priestranné umývadlá do spoločnej kúpeľne. Je rozdiel, či chceme umývadlo do hlavnej rodinnej kúpeľne alebo do samostatnej toalety. To prvé musí byť pohodlné a priestranné pri každodennom používaní a pri tom druhom stačí, ak si v ňom jednoducho umyjeme ruky. Premyslieť si treba aj úložný priestor pri umývadle. Čo všetko potrebujete mať pri danom umývadle. Ak problém vyrieši celkové usporiadanie a vybavenie kúpeľne (umývadlová skrinka, zrkadlová skrinka, murovaná polička, nástenné kúpeľňové doplnky…), viete vyberať z väčšieho množstva modelov. Pokiaľ však potrebujete využiť aj odkladaciu plochu umývadla alebo by sa hodilo rozšírenie dosky či skrinky, bude dobré, ak sa popozeráte po špecifických modeloch.

Na druhej strane sa vám umývadlo musí aj páčiť. Budete ho využívať vy a pri dnešnej širokej ponuke, nie je problém vybrať si také, s ktorým by ste boli spokojní.

1. Závesné umývadlo

Umývadlo je montované priamo na stenu, bez skrinky. Sifón je možné schovať alebo ho priznať, teda nechať viditeľný. V tom prípade odporúčame vybrať z dizajnovejších sifónov.  Je ideálne najmä do oddelených malých toaliet, kde netreba úložné skrinky a optické zväčšenie priestoru toalete pomôže. Samostatné umývadlo, vie byť aj dizajnovou voľbou do minimalistických kúpeľní.

love b bfefed
laura prava b fcfb
city b bebacdbf

2. Umývadlo na kúpeľňový nábytok / skrinku

Umývadlo je namontované priamo na skrinke. Sifónová technika je schovaná v skrinke. Tento najobľúbenejší variant umývadla má v sebe množstvo výhod, hlavnou je úložný priestor v zásuvkách či poličkách.

3. Umývadlo na dosku

Predstavuje najmodernejší prvok v kúpeľni. Riešenie je veľmi efektné. Tieto umývadlá sú keramické. Tvarovo sú riešené ako oválne, kruhové alebo obdĺžnikové. Niektoré sú len bez otvoru na stojanovú batériu a niektoré poskytujú variantné riešenie.Každý model má svoje ďalšie vlastnosti, ktoré vedia ovplyvniť finálny výber, ako sú materiál, otvor pre batériu, odtoková súprava,povrchová úprava.

Materiál
Najpoužívanejšie materiály s ktorými sa môžeme stretnúť sú keramika alebo liaty mramor. Práve keramika je zatiaľ najviac používaný materiál väčšiny výrobcov. Základom je zlúčenina viacerých hlín a štrkov, tá je potom oglazúrovaná. Výhodou je snehovobiela farba s vysokým leskom a farebnou stálosťou. Nevýhodou môže byť vyššia hmotnosť, nemožnosť opravy prasknutia glazúry, prípadne nerovné plochy pri veľkých umývadlách. Je to dané tým, že keramika sa pri vypaľovaní v peci zmrští až do 30 %. Preto je rozumnejšie vyberať u výrobcov s dlhou tradíciou.

Tvar

Oblé, hranaté, vysoké, nízke. Výber dizajnu je na každom z Vás. Je dobré ho však zladiť v kontexte s celou kúpeľňou. Ak napr.máte sprchový kút 120 x 90 cm, teda hranatý, bude lepšie držať sa tejto línie aj pri výbere umývadla, WC alebo vodovodných batérií.

Otvor na batériu

Niektoré umývadlá majú otvor na batériu, niektoré nemajú.Všetko záleží len na vás, ktorý typ umávadla si vyberiete. Výber umývadlá ovplyvní výber batérie: stojanová, podomietková, jednootvorová… v skratke, pre dokonalú spokojnosť s umývadlom je potrebné vybrať k nemu vhodnú batériu. Veľké umývadlo s malou batériou, nie je zrovna najšťastnejšou voľbou, a platí to aj naopak. Platí to skutočne pre každý model umývadiel. Nie každá kombinácia umývadla a batérie vie byť zárukou spokojnosti.

Odtok

Najčastejšie sa stretnete s typom odtokovej súpravy tzv.“Click – Clack systémom¨ funguje na princípe stlačenia krytky odtoku – najprv stlačením zatvoríte odtok, druhým stlačením odtok otvoríme. Jednoduché používanie a čistý dizajn patria medzi výhody tohto typu odtoku.

Každá kúpeľňa je unikátna. Priestorom, usporiadaním, potrebami domácnosti a obľúbeným štýlom a dizajnom. S výberom konkrétneho modelu vám radi pomôžeme a poradíme. Tešíme sa na vašu návštevu v predajniach v Topoľčanoch alebo v Bratislave.