Sprchovacie kúty a správny výber

Sprchovacie kúty a správny výber … dve slovné spojenia, dva významy, ktoré chcete spojiť v jedno, bez najmenších problémov, starostí a hlavne hneď a zaraz. Ibaže … ak ste narazili na stránku spoločnosti AQUATEK, ani hodina strávená pri Vašom monitore počítača alebo dokonca osobná návšteva v našej podnikovej výstavnej sieni, Vám to vôbec neuľahčí. Je to tým, že zrazu sa ocitnete zoči-voči šokujúco veľkému výberu možností ako a v čom sa sprchovať a to od jedného jediného výrobcu.

Ak ste tí šťastnejší, ste majiteľmi veľkej kúpeľne a nemusíte si komplikovať život výberom iba vane alebo iba sprchovacieho kútu. Môžete mať oboje. V takom prípade gratulujeme, máte zatiaľ o jedno bolenie hlavy menej. Máte možnosť najväčšieho výberu sprchovacích kútov, aký len existuje a tam už zase to bolenie hlavy nastupuje. Ak ste majiteľom malej kúpeľničky, nezúfajte, spoločnosť AQUATEK Vám dokáže vyhovieť skoro v každej situácii a Váš prvotný problém s výberom bude ľahšie vyriešený. Rozhodovať sa medzi vaňou a sprchovacím kútom je v dnešnej uponáhľanej dobe z tých jednoduchších rozhodnutí. Sprchovací kút môže byť Vaším štartérom do nového dňa, priateľom v jeho priebehu a miláčikom večer, keď ste unavený a zbitý a jediné, čo Vás postaví na nohy je horúca úžasná sprcha ohraničená kusmi skla, ktorá Vás chráni pred okolitým svetom a Vy máte pocit, že ste v bezpečí … áno, ste doma a AQUATEK sa o Vaše pohodlie postará.

1.Rada – priestor

Pri prvom kontakte s plánovaním zohráva najdôležitejšiu úlohu priestor. Tento krok netreba vôbec podceňovať, pretože Vás zbaví možných komplikácií, ktoré nesprávnou kúpou vzniknú. Ak nie ste úžasný architekt, nevadí, stačí vziať do ruky pero a papier, načrtnúť rozmery kúpeľne – jeho pôdorys a nakresliť miesto prívodov vody a odpadu kanalizácie. Ak si neviete dať rady sami, stačí prísť do predajne s uvedeným náčrtom a odborníci v oblasti predaja sanitárneho zariadenia a kúpeľne Vás určite nasmerujú tou správnou cestou. Sprchovacie kúty sa vyrábajú v štandardných typizovaných rozmeroch, najlepšie preto je, ak si vyberiete z týchto možností, ušetríte tak náklady, ktoré môžu vzniknúť výrobou atypického modelu.

2.Rada – tvar

Tvar sprchovacieho kútu ovplyvňuje priestor. Do menších kúpeľní sú vhodné sprchovacie kúty oblého tvaru, tzv. oblúkové (štvrťkruhové alebo kruhové) sprchovacie kúty určené do jedného z rohov vo Vašej kúpeľni. Dnes sa už však vyrábajú aj obdĺžnikové varianty, kedy jedna zo strán je väčšieho a tá druhá menšieho rozmeru. Ďalšou voľbou môže byť pentagonálny sprchovací kút, ktorý má predný roh zrezaný a šetrí tak priestor v malej kúpeľni. Ak ste majiteľom veľkej kúpeľne, v obľúbenosti sú široké predné čelné sprchové dvere alebo veľké obdĺžnikové kúty.

 3.Rada – otváranie dvierok alebo zasúvanie

Ak ste majiteľom malej kúpeľne, ste odkázaní na priestor a preto vo Vašej súťaži vyhráva zasúvací sprchovací kút. Nemusíte však zúfať, ak Vás niekto straší, že ste na tom horšie ako majitelia, ktorý si môžu dovoliť otvárací model, len sa nad tým pousmejte a v pokoji si z ponuky vyberajte. Spoločnosť AQUATEK totiž vylepšila aj spôsob zasúvania dvierok. U série MASTER kedysi používané jednokolieska nahradili dvojité kolieska, vďaka ktorým sa tie spodné stlačením vysunú zo spodnej vodiacej lišty a pre ľahšie čistenie sa tak sklenené dvierka dajú odklopiť. Ďalej sa so zasúvaním stretnete aj u najvyššej rady sprchovacích kútov séria INFINITY. Ďalším osobitým výrobkom so zasúvaním dvierok je séria TEKNO, ktorá žne úspechy vďaka veľkým vrchným kolesám na kovovom profile na spôsob pohybu vlaku po koľajnici. Ak ste majiteľom veľkej kúpeľne, pravdepodobne uprednostníte otváracie dvierka. Môžete vyberať zo sérií CRYSTAL, ďalej séria PARTY, VIP2000, BETTER, EXTRA, GLASS a novinka SMART. Každá z nich je osobitá, jedinečná a zaslúži si Vašu pozornosť. Pri každej sme volili inú úchytku, iný tvar pántov, úchytných ramien, hrúbku skla a celkovú výšku sprchovacieho kútu. Naša ponuka zahŕňa v neposlednom rade aj ekonomické riešenia sprchovacích kútov do menej náročných priestorov, a to v modelových sériách HOLIDAY a FAMILY. Ak by som to mala zhrnúť, každá voľba má svoje za a proti :

Zasúvacie modely:

  • šetria priestor
  • zložitejšia údržba
  • môžu po sprchovaní zostať otvorené
  • po otvorení stekajú kvapky do vaničky

Otváracie modely:

  • sú na priestor náročnejšie
  • údržba je jednoduchšia
  • musia byť vždy zatvorené
  • po otvorení stekajú kvapky na podlahu