Sprchová vanička, áno alebo nie?
Spoločnosť AQUATEK má v ponuke hneď niekoľko typov sprchových vaničiek. Medzi najkvalitnejšie vaničky patria vaničky z liateho mramoru.
Ak sa obávate chladu pri vstupovaní do vaničky alebo pri sprchovaní sa, vôbec tomu tak nie je. Ja volím variantu pustenia vody v sprche pred samotným sprchovaním sa a vôbec nepociťujem žiadny nepríjemný studený chlad. Ak sa bojíte poškodenia vaničky pri spadnutí predmetu, uisťujem Vás, že všetky dnes používané výrobky sú z plastu a mne osobne už viac krát spadol sprchový šampón do vaničky a nič sa nestalo.
Vaničky z liateho mramoru – série HARD, TOP, BENT, LEVEL, FUSION si Vás získajú svojím jedinečným vzhľadom. Položením priamo na podlahu máte pocit, že vanička bola vždy súčasťou Vašej kúpeľne a už inú chcieť nebudete. Svojimi vlastnosťami sa približujú keramickým vaničkám, ktoré ich tak radia na druhé miesto v kvalite. Pokračujeme sériou SMC, ktorá je pevná, odolná a stála. Materiál, ktorý sa používa pri výrobe sa vrství na seba a tak vzniká vanička, ktorá má perfektné vlastnosti, ktorými plastové vaničky predtým neoplývali. Vanička má výhodu v osadení, viete ju použiť priamo na podlahu ako nízku a modernú alebo pomocou nožičiek a predného čela z nej urobíte samonosnú vyššiu vaničku.
V poslednom období sa stretávame s montážou sprchovacieho kútu priamo na podlahu bez použitia vaničky. Každý sprchovací kút spoločnosti AQUATEK sa dá použiť priamo na podlahu, chcem však upozorniť na : Výšku daného modelu – ak si zákazník volí vyššiu vaničku, čo je cca 16 cm, štandardná výška sprchovacieho kútu je 185 cm, spolu tak tvoria celok o výške 201 cm. Ak volí zákazník nižšiu vaničku, čo je cca 3-4 cm alebo žiadnu, doporučujeme použiť vyššie sprchovacie kúty cca 190 až 210 cm, aby sa nestalo, že pri vstupovaní zákazník narazí hlavou do profilu alebo konzoly sprchovacieho kútu alebo mu bude pri sprchovaní voda vytekať vrchnou časťou sprchovacieho kútu. Umiestnenie sprchovacieho žľabu – ak si zvolíte žľab, nikdy ho neumiestňujte pri dverách Vášho sprchovacieho kútu. Je to preto, aby sa nestalo, že Vám prebytočná voda bude vytekať cez dvere von zo sprchovacieho kútu. Treba dať pozor aj na vyspádovanie miesta sprchovania sa a odtok žľabu, aby tiež nedošlo k mnou spomínanej situácii. Ak by som Vám mala pomôcť pri rozhodovaní sa o vaničke, teda či áno alebo nie, ja osobne som za vaničku. Cena vaničky a sprchového žľabu je skoro rovnaká, ak nie nižšia, životnosť vaničky z liateho mramoru sa vyrovná životnosti keramickej dlažby, ktorú musíte použiť pri sprchovom žľabe, čistenie a údržba vaničky je omnoho jednoduchšia ako čistenie špár v dlažbe a odolnosť nasiakavosti použitých materiálov vodou a celkového prevedenia po rokoch sa viac osvedčila u vaničiek ako u samotných žľabov alebo odtokových guličiek.